A Mindenár.hu megint elővette a Túró Rudit, mivel sok áruházlánc akciózik vele. A hogy korábban, az árakban most is jelentősek a különbségek – derül ki a Mindenár.hu összevetéséből.
A Túró Rudi rendszeres tagja az áruházláncok akciós kínálatának, nem csoda, hiszen a GfK Piackutató és a Superbrand tavalyi felmérése szerint az egyik legkedveltebb magyar márkák közé tartozik a Pöttyös Rudija. Az árban rendszeresen komoly eltérések vannak, még akkor is, ha akciósan adják a boltláncok. Ezen a héten is ez a helyzet.
A boltok többféle kiszerelést, és különböző tömegű termékeket kínálnak, ezért a kilós árat érdemes nézni az összehasonlításnál. A mostani akciós héten van 2000 forint alatti és a 2800 forint feletti kilós ár is.
2000 forint alá ritkán megy a kilós ár, de most az Auchan ennyiért kínálja, pontosabban 8 darab 51 grammos Rudit ad 800 forintért – derül ki a boltláncok árait hétről hétre összevető Mindenár.hu összevetéséből. Alig több mint 2000 forint feletti kilós áron adja a Rudit a CBA is: egy 51 grammos szelet ugyanis 105 forint. Kapható még a termék a Lidlben és a Tescóban is, ezekben a láncokban 2300 forint körüli a kilós ár, míg a Sparban az 30 grammos szelet 85 forintos ára 2833 forintos egységárat jelent.
A Rudival kapcsolatban érdemes kitérni arra, hogy idén évfordulóját ünnepli a termék: az édesség karrierje ugyanis 1954-ben kezdődött, amikor magyar szakemberek Szovjetunióban voltak tanulmányúton az ottani tejipari termékek megismerése érdekében. A nagyüzemi gyártás azonban csak jóval később, 1968-ban kezdődött az Erzsébetvárosi Tejüzemben.
A termék névadója Klein Sándor pszichológus, aki még tavalyelőtt nyilatkozott a Hir24.hu-nak a Túró Rudi-botrányról. Klein Sándor a hatvanas évek második felében a Budapesti Műszaki Egyetemen tanított. “már annak idején sem elsősorban az egyetemi fizetésünkből éltünk, ha pénzt akartunk keresni, vállalati megrendeléseket is igyekeztünk teljesíteni” – mondta akkor Klein. Az akkori főnöke, Vaszkó Mihály, aki a munkapszichológia egyik fontos személyisége volt, előadásokat tartott vállalatvezetőknek. Ezeken az előadásokon mindig hangsúlyozta, hogy a pszichológia mennyire fontos a reklámban, illetve hogy a reklám lényeges dolog, amely növelheti az eladásokat. Az egyik előadása után a Budapesti Tejipari Vállalat akkori „feje” a szaván akarta fogni Vaszkót: azt mondta, most hoztunk be a Szovjetunióból egy érdekes terméket, egy csokoládéval bevont túrórudat, tervezze meg reklámpszichológiai alapon a bevezetését. Vaszkó továbbadta a feladatot tanársegédjének, Klein Sándornak.
Klein akkoriban az Iparművészeti Főiskolán is tanított vizuális pszichológiát, két ottani hallgatóját kérte fel a csomagolás tervezésére. Ők találták ki, ők tervezték meg az új termék teljes megjelenését: a csomagolást, a doboztervet és a plakátokat, újsághirdetéseket is. Az ő ötletük volt az egész pöttyös koncepció. Klein pedig kitalálta a nevet: Túró Rudi. A név népszerűvé tette a terméket, de megakadályozta Klein további reklámpszichológiai karrierjét. Óriási botrány kerekedett ugyanis az elnevezésből. Már csomagolták az első láda Túró Rudit, a hirdetések egy része már nyomdában volt, amikor telefont kapott a Tejipari Vállalat igazgatójától, hogy nagy baj van. A Lapkiadó Vállalat reklám osztályának vezetője egy levélben egyszerűen letiltotta a reklámokat a következő indoklással: „Fenti erkölcstelen elnevezésű termék reklámozását a kiadásunkban megjelenő lapokban nem engedélyezem.” Végül néhány helyen megjelenhettek a hirdetések, de Klein reklámpszichológiai karrierjének véget vetett ez a kis levél. Klein tízezer forintot kapott a vállalattól munkájáért.
A Mindenár.hu ezekről írt korábban:
Hogyan lesz mérgező az étolaj?
Virslik, párizsik buktak a hatóság tesztjén
Műanyag edény vs. mikorsütő – van-e veszély?
A Penny is betört a belvárosba
Veszélyesek-e a cukropótlók? – Mindenár.hu-iránytű
Kommentek