Túró Rudi-fronton továbbra is borzasztóan széles sávban járnak az árak – derül ki az élelmiszerárak összevetésével foglalkozó, és vásárlói tanácsokat nyújtó Mindenár.hu friss összehasonlításából. Ha a kilós egységárat nézzük, közel egy ezres is lehet a különbség.
Magyarország egyik legkedveltebb márkája a Pöttyös Túró Rudi, így nem is csoda, hogy rendre megjelenik a boltláncok kínálatában. Az viszont nagyon nem mindegy, hogy éppen hol szerezzük be az aktuális Rudi-adagot – figyelmeztet az élelmiszerek árának összevetésével foglalkozó, és vásárlói tanácsokat nyújtó Mindenár.hu.
![túró rudi]()
Sorozatgyártásban a Rudi – Fotó: Hír24.hu
A boltláncok többsége az e heti akciós kínálatában szerepelteti az édességet. A különböző méretek, tömegek, csomagolások miatt a kilós árat érdemes nézni, ez alapján derül ki, hol lehet a legolcsóbban megvásárolni a Rudit.
2833 forintért vagy 2000 alatt
A különbségek megdöbbentőek. A sima, egydarabos, 30 grammos Rudi darabja 85 forint az egyik boltláncban, ami 2833 forintos kilós árat eredményez, ez pedig az egyik legmagasabb ár az utóbbi hónapok árait nézve. A 85 forintos egydarabos Rudi “‘a többet vásárolsz, olcsóbban megkapod” elvének megfelelően a legdrágább, ám a 10-15 darabos csomagok árát nézve azonban megdől ez az elv. Utóbbiak kilós ára ugyanis 2300-2700 forintra rúg, viszont akad ennél kevesebb Rudit tartalmazó, azonban jóval olcsóbb csomag.
A legjobb választás, ha az óriási jelzővel ellátott Rudi négydarabos csomagját vesszük, ebben az esetben 2000 forint alá kerül az egységár. Ez kedvező, de az utóbbi hónapokat nézve azért nem egyedülálló. Érdemes tehát körülnézni, mert közel ezres lehet a különbség a Rudi kilós árában, és akkor még mindig csak az akciós Rudikat néztük, a normál áron kínált termékeket nem.
Évfordulót is ünnepel a Rudi
Az idén egyébként évfordulóhoz érkezett a Pöttyös Rudi, amelyet tavaly a a Gfk Piackutató és a Superbrand felmérése szerint a legkedveltebb magyar márkának választottak a magyarok. A Rudi karrierje ugyanis 1954-ben, magyar szakemberek Szovjetunióban tett látogatásával kezdődött. (A nagyüzemi gyártás azonban csak jóval később, 1968-ban indult.)
A Szovjetunióba utazó magyar szakemberek láttak először olyan terméket, amely a mai Rudi ősének felel meg. A látogatásról készült tanulmányban utaltak egy bizonyos “túró mignonra”, amelynek kifejlesztése az akkori Erzsébetvárosi Tejüzemben – a Keleti Pályaudvarhoz közel eső – Rottenbiller utcában kezdődött el. A fejlesztést a tejüzem művezetője, Mandeville Rudolf irányította. Logikus lenne, hogy keresztneve miatt ő lett volna a termék névadója, de a Rudi elnevezés Klein Sándor pszichológushoz kötődik, aki névadáson túl a reklámkampány megtervezésével és a csomagolás kifejlesztésével bíztak meg. Az eredeti, piros copfos kislányfejjel díszített csomagolást, amelyen már a kezdetek kezdetén megjelent a pöttymintázat, Klein tanítványai – két iparművészeti főiskolás készítette.
(A cikk a július 10-től 16-ig érvényes akciós kínálatban szereplő árak alapján készült, azóta változhattak az árak.)
Ha tetszett a poszt akkor a Facebookon is lájkolhatod, követheted a Mindenár.hu-t.
A Mindenár.hu korábbi posztjai:
Kemény a víz, akkor fogyaszd!
Legyél te is fagyiellenőr!
Melyik tej üres – a Mindenár.hu iránytűje a tejvásárláshoz
Szeretem, de drága
Bolt, cigi, rezsi? – Hogyan spórolunk?